SIM Srbije 2016: Rezultati državnog finalnog takmičenja – I smena

Na terenima na Adi Ciganliji u Beogradu dobili smo prve finaliste koji putuju u Split!

SIM Srbije 2016: Rezultati državnog finalnog takmičenja – I smena

sre, 20. juli 2016.


Punih devet sati trajala su sportska takmičenja tik uz „beogradsko more“. Deca iz 32 grada Srbije koja su prethodnih meseci ostvarila najbolje rezultate na takmičenjima i turnirima dala su sve od sebe da pobede na državnom finalu Sportskih igara mladih Srbije 2016. i ponosno brane boje svoje države na regionalnom međunarodnom finalu u Splitu.

Sportske borbe u šahu, stonom tenisu, malom fudbalu, tenisu i igri „između dve vatre“ bile su neizvesne do samog kraja. Radost zbog osvojenih medalja bila je propraćena čestitkama, aplauzima i zagrljajima, ali i ponekom suzom kod najmlađih koji nisu umeli da sakriju uzbuđenje.

Prvoplasirane ekipe i pojedinci u svim disciplinama krajem avgusta putuju u Hrvatsku, na završnicu ovogodišnjih Igara mladih.

Nove finaliste SIM Srbije 2016. u četiri discipline dobijamo 22, odnosno 23. jula, kada će biti kompletiran spisak putnika za Split.

 

Šah – devojčice

1.mesto - Sofija Stojanović, Vranje

2. mesto – Olivera Vlašić, Kikinda

3. mesto – Slađana Kostić, Zaječar

 

Šah – dečaci

1.mesto - Petar Spasić, Vranje

2. mesto – Milanko Bilić, Kikinda

3. mesto – Aleksa Alimpić, Valjevo

 

Stoni tenis – devojčice

1.mesto – Ivana Mršić, Kikinda

2. mesto – Milica Petričević, Vranje

3. mesto – Jelena Basarić, Nova Varoš

 

Stoni tenis – dečaci

1.mesto – Petar Filipović, Vranje

2. mesto – Vuk Nedeljković, Kragujevac

3. mesto – Miloš Blagojević, Požarevac

 

Tenis – devojčice

1.mesto – Jovana Grujić, Požarevac

2. mesto – Natalija Pejaković, Sremska Mitrovica

3. mesto – Nevena Stojković, Vranje

 

Tenis – dečaci

1.mesto – Lazar Milićević, Kraljevo

2. mesto – Denijal Kačapor – Novi Pazar

3. mesto – Mihajlo Stojanović – Požarevac

 

„Između dve vatre“

1.mesto – Kraljevo

2. mesto – Kuršumlija

3. mesto – Vranjska Banja

 

Mali fudbal

1.mesto – Radinac

2. mesto – Prijepolje

3. mesto – Vranje

 

Animacione discipline

Martin Marković, Kragujevac